Parkiet egzotyczny

Parkiet egzotyczny

Drewniana podłoga w salonie, kuchni czy przedpokoju narażona jest na wpływ rozmaitych czynników szkodliwych, które są w stanie doprowadzić do jej wypaczenia bądź powstania widocznych uszkodzeń, odbijających się na jej prezencji. Wspomnieć należy także o tym, że na powierzchni drewna (pod wpływem wilgoci) mogą rozwinąć się różnego rodzaju mikroorganizmy.

Wszystko to sprawia, że decydując się na parkiet drewniany, należy przeprowadzić rozmaite czynności konserwujące. Ważny jest również wybór odpowiedniego gatunku drewna. który byłby możliwie jak najbardziej odporny na wpływ wymienionych wyżej czynników. Z tego też powodu wiele osób decyduje się na położenie parkietu stworzonego z drewna egzotycznego.

Jakie są rodzaje drewna egzotycznego?

Odmian tego materiału jest sporo. Pochodzą one z różnych zakątków świata, toteż są przede wszystkim zróżnicowane pod względem cenowym. Jednym z najczęściej wykorzystywanych rodzajów jest teak, który pochodzi z Tajlandii i Indii. Drewno to występuje w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego wyróżnia się także wysokimi walorami estetycznymi.

Poza teakiem wymienić można również badi zawierające roztwór kauczuku, lapacho (lub ipe), które określa się również mianem orzecha brazylijskiego, havea, czyli drewno pochodzące z Azji i Afryki, czerwonawe merbau czy chociażby bambus, który na rynku wnętrzarskim wykorzystywany jest coraz częściej.

Właściwości i zastosowanie

Największą zaletą drewna egzotycznego jest jego wytrzymałość, zwłaszcza na wpływ wody. Dzięki temu nie ulega ono tak łatwo butwieniu, a na jego powierzchni nie rozwijają się pleśń i grzyby. Egzotyczne gatunki drewna charakteryzują się ponadto sporą odpornością mechaniczną, a także na wpływ innych czynników szkodliwych, takich jak chociażby promienie słoneczne czy rozmaite zanieczyszczenia.

Wszystko to sprawia, że tego typu drewna bardzo często wykorzystywane jest w produkcji parkietów do domu, które montowane są głównie w pomieszczeniach wyróżniających się szczególnie trudnymi warunkami. Mowa tu przede wszystkim o przedpokojach i kuchniach. Drewno egzotyczne bardzo dobrze „współgra” również z ogrzewaniem podłogowym.

parkiet-drewniany Parkiet egzotyczny - Telefon: 609-370-990

Jak dbać o parkiety egzotyczne?

Pomimo wręcz doskonałym parametrom użytkowym, nawet drewno egzotyczne wymaga regularnego przeprowadzania rozmaitych zabiegów konserwujących i pielęgnacyjnych. Ważne jest zwłaszcza systematyczne mycie, które powinno odbywać się przy użyciu specjalistycznych środków, dedykowanych gatunkom egzotycznym.

Podłoga egzotyczna musi zostać również odpowiednio zabezpieczona. W jaki sposób? Do wyboru mamy kilka czynności, takich jak lakierowanie, które uodporni parkiet na zanieczyszczenia, olejowanie, podnoszące nie tylko wytrzymałość, ale i walory estetyczne oraz cyklinowanie, polecane w przypadku podłogi wiekowej i poniszczonej.

Montaż i układanie – oferta parkieciarza

Żeby parkiet egzotyczny spełniał swoje zadanie, musi zostać odpowiednio położony. Firma Parkieciarz Targówek oferuje Wam profesjonalne usługi związane z montażem i układaniem podłogi. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, z zachowaniem dbałości o najmniejsze nawet szczegóły.

Poza montażem, gwarantujemy także wykonanie usług dodatkowych, takich jak wspomniane olejowanie, szpachlowanie podłogi czy zakładanie listew przypodłogowych. Wszystkie zadania realizujemy na terenie miasta Warszawa i okolic. Oferujemy ponadto fachowe doradztwo w kwestii doboru podłóg i pomoc w oszacowaniu kosztów całego przedsięwzięcia.

Ile to kosztuje?

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci mieli dostęp do zróżnicowanych i profesjonalnych usług w bardzo atrakcyjnych cenach. W naszym cenniku wszystkie koszty związane z wykonaniem prac zostały rozłożone na czynniki pierwsze, dzięki czemu dysponujecie pełną informacją na temat tego, jak prezentują się koszty.

5/5 (1)

Oceń strone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *