Deska barlinecka

deska-barlinecka

Coraz częściej wybieranym materiałem do wyłożenia podłogi jest tak zwana deska barlinecka. Przez klientów ceniona jest przede wszystkim za swoją naturalność – wykonuje się ją bowiem w 100% z naturalnego drewna. A jak wiadomo, podłoga drewniana jest w stanie nadać każdemu wnętrzu osobliwego charakteru.

Podkreślić należy również fakt, że tego typu produkty są obecnie szeroko dostępne w rozmaitych sklepach i salonach. Producenci proponują rozwiązania zróżnicowane nie tylko pod względem koloru i wzorów (wyróżnić można przede wszystkim wzory jedno i wielopasmowe), ale również ilości widocznych sęków. 

Co to jest?

Zanim przejdziemy do omawiania właściwości deski barlineckiej, warto wyjaśnić dokładnie, czym ona tak naprawdę jest. Mówiąc krótko, jest to trójwarstwowa deska – przy czym warstwa dolna i środkowa wykonane są z drzewa iglastego, natomiast warstwa wierzchnia przygotowywana jest z drewna liściastego, może być to między innymi buk, dąb bądź jesion.

Bardzo ważną informację jest również sposób łączenia poszczególnych warstw. Są one bowiem klejone w poprzecznym układzie słojów. Umożliwia to „pracę” drewna, dzięki czemu deska pod wpływem pęcznienia nie zmienia zbytnio swoich wymiarów. W produkcji deski ważne jest również jej fabryczne lakierowanie. Nakładanych zostaje siedem warstw lakieru bezbarwnego, a następnie są one utwardzane przy użyciu promieni ultrafioletowych.

deska-barlinecka-dziecko Deska barlinecka - Telefon: 609-370-990

Opinia parkieciarza o desce barlineckiej

Po stronie plusów deski barlineckiej należy zapisać przede wszystkim jej naturalny, niezwykle atrakcyjny wygląd. Wyłożenie podłogi produktem wykonanym w 100% z drewna naturalnego pozwala zdecydowanie podnieść rangę każdego wnętrza, wprowadzając do niego przyjemny klimat. Podkreślić należy również, że deska barlinecka jest bardzo trwała, pod tym względem znacząco przeważa nad chociażby panelami.

Omawiany produkt polecany jest zwłaszcza alergikom, gdyż nawet w najmniejszym stopniu nie przyciąga on kurzu i szkodliwych roztoczy, które potrafią uprzykrzyć życie. Co więcej, tego typu podłoga okaże się bardzo cicha i odporna na wpływ wilgoci. Jakie są minusy deski barlineckiej? Jej montaż może sprawić trudność osobom niedoświadczonym w tej materii.

Profesjonalne usługi parkieciarza

Na szczęście zawsze można skorzystać z usług fachowca. Firma Parkieciarz Targówek oferuje sprawny i szybki montaż deski, dzięki któremu nie będzie potrzeby dokonywania niekończących się poprawek, z czym często jest problem w przypadku prac wykonywanych przez amatorów.

Parkiet z deski barlineckiej układamy na terenie miasta Warszawa, a także w jej okolicach. Mowa przede wszystkim o Legionowie, Piasecznie i Ząbkach. Gwarantujemy najwyższą jakość realizowanych usług oraz atrakcyjne ceny. Nasi fachowcy są gotowi również wykonać usługi renowacji i pielęgnacji podłóg w Waszych domach i mieszkaniach.

Jaka jest cena?

Ostateczny koszt deski barlineckiej jest mocno uzależniony od jej parametrów użytkowych. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim grubość poszczególnych warstwa, gatunek drewna, z jakiego wykonana jest warstwa wierzchnia, ilość zachowanych sęków oraz ewentualne „dodatki” w postaci chociażby różnych olejów.

Jeżeli chodzi o produkty standardowe, których warstwa wierzchnia najczęściej wykonywana jest z dębu naturalnego, ich cena zazwyczaj oscyluje wokół 100-150 złotych za metr kwadratowy. W przypadku desek jesionowych bądź wykończonych olejem naturalnym, ostateczny koszt może wzrosnąć nawet do poziomu około 250 złotych za metr kwadratowy.

barlinecka Deska barlinecka - Telefon: 609-370-990

Czy to dobry wybór na podłogę?

Deska barlinecka ma wiele zalet. Jest bardzo atrakcyjna, wytrzymała i zdrowa, dlatego cieszy się obecnie sporą popularnością. Wspomnieć należy również o tym, że może być ona zakładana na ogrzewanie podłogowe, czego nie można powiedzieć o każdym produkcie parkietowym. Za sprawą trójwarstwowej konstrukcji, deska doskonale przewodzi ciepło, dlatego możemy ją montować na ogrzewaniu wodnym lub elektrycznych – zarówno w systemie pływającym lub poprzez klejenie do podłoża.

Warto podkreślić, że omawiany produkt nada się również na schody. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione właściwości deski i jej zastosowanie, okaże się ona bardzo dobrym wyborem na podłogę nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w mieszkaniach oraz różnego rodzaju lokalach usługowych, firmach czy gabinetach. Z pewnością ucieszy oko niejednego odwiedzającego nas gościa.

Jak pielęgnować deskę barlinecką?

Pielęgnacja deski na własną rękę będzie przebiegać różnie w zależności od sposobu jej zakonserwowania. Jak już wspomnieliśmy, produkt ten przechodzi fabryczne lakierowanie. Jeżeli nie użyto żadnych innych środków, dbać o podłogę możemy między innymi za sprawą specjalnych koncentratów, które rozcieńczane z wodą chronią deski miedzy innymi przed wnikaniem brudu. Specjalne środki dostępne są również dla podłogi, która przeszła olejowanie lub cyklinowanie. Jeżeli nie jesteśmy dokładnie przekonani, w jaki sposób pielęgnować podłogę, warto skorzystać z usług profesjonalnych firm.

5/5 (2)

Oceń strone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *