Układanie i montaż paneli podłogowych w Warszawie

Oceń strone

panel-podlogow Układanie i montaż paneli podłogowych w Warszawie - Telefon: 609-370-990

Oferta

Montaż czy układanie paneli podłogowych mogą wydawać się łatwym zadaniem. Jeżeli jednak chcesz mieć to w swoim domu zrobione w sposób poprawny, lepiej powierz to nam! Praca z panelami podłogowymi wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia - sami wiemy, ile różnych poprawek wykonaliśmy po niefachowym montażu!

W swojej pracy stosujemy wyłącznie materiały najwyższej klasy, co daje pewność tego, że ułożona w ten sposób podłoga przetrwa w doskonałym stanie przez lata! Nie stosujemy półśrodków wytrzymujących najwyższej kilka sezonów! Z wieloletniego doświadczenia wiemy, które produkty są najlepsze.

O panelach podłogowych

Dobre panele podłogowe powinny wytrzymać w miejscu swojego przeznaczenia kilkanaście lat, jeśli nie dłużej. Wbrew pozorom nadają się do każdego pomieszczenia w domu. Wraz z nowym trendem w budownictwie, czyli łączeniem pokoju gościnnego z aneksem kuchennym, ten typ podłogi odnalazł się w swych najmocniejszych wersjach idealnie.

Wybór odpowiedniej wersji paneli będzie zależał oczywiście od rodzaju pomieszczenia. We własnym zakresie możesz zacząć od dobycia informacji i konsultacji ze znajomymi, co u nich sprawdziło się najlepiej. Wszystko zweryfikujesz w naszym sklepie. Profesjonalizm w obsłudze Klienta i szeroka wiedza są cenionym atutem zatrudnionych u nas doradców.

Montaż i układanie paneli podłogowych


Oferujemy układanie paneli podłogowych w Warszawie i najbliższych jej okolicach, w tym w takich miejscowościach jak Legionowo, Pruszków, Piaseczno, Ząbki, Marki. Wyróżniają nas krótkie terminy realizacji zleceń oraz terminowość - nie spóźniamy się i nie przekładamy ustalonych wcześniej realizacji na dalszy termin!


Nasza oferta to dowód na to, że wysoka jakość usług wcale nie musi dużo kosztować. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem - w odróżnieniu od wielu innych warszawskich firm, stosujemy atrakcyjne stawki za wykonane przez nas usługi związane z układaniem, montażem czy renowacją podłóg i paneli podłogowych.

ukladanie-parkietow Układanie i montaż paneli podłogowych w Warszawie - Telefon: 609-370-990

Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Gdy wybrałeś już pomieszczenie, powinieneś zainteresować się właściwościami materiałów, z jakich producent wykonał panele, czy jest to lite drewno, czy wersja laminowana. Jaką mają powłokę i jak często chodzisz po podłodze w danej przestrzeni, czy chodzisz w butach, czy w miękkich papciach, czy jest to strefa kuchenna, czy parkiet przy oknie. Większość cech pozwalających dopasować panele do wymienionych praktycznych zagadnień, wyjaśnia nic innego, jak klasa panelu.

Klasa ścieralności i użyteczności paneli wskaże typ pomieszczenia w zależności od tego, jak często są użytkowane. Im niższa numeracja, tym lepsze panele do sypialni, gdzie nie przebywamy zbyt często. Najwyższa numeracja związana jest z najlepszymi parametrami, wręcz twardzielami w świecie parkietu. Tu trzeba wymienić pokój dziecięcy, gdzie podłoga jest podstawowym miejscem zabaw, jeżdżenia autkami, budowania klockami itp.


Fachowo doradzimy w kupnie!

Czujemy się silni w doradztwie. Nasi Klienci wracają przy okazji kolejnych remontów, interesują ich usługi parkieciarskie, jakie świadczymy. Wiemy, które modele i edycje będą grały z wyposażeniem i przeznaczeniem wnętrza. Bogata oferta kolorystyczna, motywów, materiałów pozwala w pełni dopasować produkty do Twoich oczekiwań. Oprócz tego oferujemy usługi parkieciarskie, gwarantujące profesjonalne ułożenie podłogi.


Nasze Realizacje


Najczęściej zadawane pytania dotyczące paneli podłogowych


W jaki sposób układać panele podłogowe?

Na układanie paneli podłogowych składa się kilka etapów prac. Choć część z nich może wydawać się nam prosta, warto powierzyć je specjalistom. Od ich wiedzy i doświadczenia zależy efekt końcowy bez konieczności wykonywania kosztownych poprawek. Jak to wygląda w praktyce? Prace rozpoczynamy od zgromadzenia przydatnych narzędzi oraz wykonania niezbędnej izolacji podłoża za pomocą maty piankowej. Następnie zaczynamy układać panele na tak zwaną mijankę, by łączenia krótszych boków nie wypadały w jednej linii. W razie konieczności docinamy panele. Wykończenie posadzki wykonujemy za pomocą list przypodłogowych w pasującym kolorze, które montujemy na kołki montażowe do ściany. Na koniec montujemy elementy łączące w narożnikach i listwę progową oddzielającą pomieszczenia.

Co jest potrzebne do układania?

Panele podłogowe to prosty i sprawdzony sposób na odmianę wyglądu pomieszczenia. Przed rozpoczęciem prac, które warto zlecić doświadczonym specjalistom, konieczne jest jednak przygotowanie niezbędnych narzędzi. Dzięki nim możliwe jest szybkie i poprawne położenie parkietów. Do ułożenia paneli potrzebne są przede wszystkim wyrzynarka, wiertarka oraz dwa młotki – zwykły i gumowy. Oprócz tego podczas prac wykorzystywane będą taśma klejąca,uszczelniacz, szpachla, zestaw klinów plastikowych oraz kołków montażowych. Na miejscu montażu paneli nie powinno również zabraknąć miarki i ołówka technicznego.

Co najpierw wykonać, malowanie czy układanie paneli?

Właściwa kolejność prac remontowych to gwarancja skutecznego działania i szybszego zakończenia prac. Szczególnie często stajemy jednak przed dylematem, którą z prac zacząć jako pierwszą – malowanie czy układanie podłóg? Odpowiedź jest prosta – najpierw prace mokre, później suche. Prace remontowe warto zacząć od tak zwanych mokrych i brudnych, a więc skrobania, gruntowania i malowania ścian. Po ich zakończeniu sprawdzamy wilgotność pomieszczenia i wylewek. Do układania parkietu przystępujemy dopiero wtedy, gdy jest sucho. W razie potrzeby osuszamy pomieszczenie za pomocą specjalnej maszyny. Po ułożeniu podłogi odczekujemy kolejne dwa lub trzy tygodnie przed jej polakierowaniem.

Dlaczego panele warto układać prostopadle do okna?

Nie tylko technika, ale i sam kierunek ułożenia paneli podłogowych może mieć decydujący wpływ na wygląd wymarzonego parkietu. Odpowiednie ułożenie podłogi może bowiem optycznie powiększyć pomieszczenie i sprawić, że łączenia między panelami będą mniej widoczne. Generalna zasada w tym temacie brzmi – panele układamy prostopadle do największego okna w pomieszczeniu, by były ustawione zgodnie z kierunkiem w jakim padają promienie słoneczne. W przypadku pomieszczeń w większą liczbą okien, panele kładziemy prostopadle do okna znajdującego się na wprost od wejścia. Z kolei w pomieszczeniach, w których różnica długości między bokami jest bardzo duża, na przykład w korytarzu, warto ułożyć panele prostopadle do dłuższego boku. Dzięki temu zmniejszą się dysproporcje między nimi.

Ogrzewanie podłogowe a układanie paneli?

Mimo obiegowych opinii, podłogi laminowane mogą być z powodzeniem stosowane w połączeniu w wodnym ogrzewaniem podłogowym. Samo ich układanie nie różni się zbytnio od standardowego, a główne różnice wynikają przede wszystkim od sposobu przygotowania podłoża. W przypadku paneli podłogowych układanych na ogrzewaniu, wylewka musi być stopniowo ogrzewana do maksymalnej temperatury, następnie należy zmniejszać temperaturę do wartości użytkowej, a na dwa dni przed rozpoczęciem prac konieczne jest wyłączenie ogrzewania. Położona na tak przygotowanym podłożu podłoga laminowana zachowa swoje właściwości na długie lata

Czy warto panele układać w kuchni?

Panele podłogowe w kuchni mają więcej przeciwników niż zwolenników. Mała popularność rozwiązania wynika przede wszystkim z większego ryzyka zalania podłogi. W ofercie producentów paneli znaleźć można jednak modele pozwalające na stworzenie ciekawych aranżacji w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Coraz lepsze właściwości podłóg dedykowanych kuchniom, znajdują choćby odzwierciedlenie w ofercie paneli o antystatycznym charakterze. Dzięki temu możliwe ułożenie podłogi, na której nie będzie irytował nas osadzający się ciągle kurz.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fachowca?

Wybór podłóg dostępnych aktualnie na rynku może przyprawiać o ból głowy. Podobnie jest ze specjalistami zajmującymi się układaniem parkietów. Decydując się na zlecenie położenia podłogi, warto starannie im się przyjrzeć, by nie narazić się na dodatkowe koszty związane z koniecznością wykonania poprawek. Alarmująca powinna być dla nas przede wszystkim zbyt niska cena za ułożenie metra kwadratowego paneli oraz dyspozycyjność fachowca „od jutra”. Dobrych specjalistów warto szukać w internecie, na przykład forach budowlanych lub pocztą pantoflową od znajomych. Przed rozpoczęciem prac warto podpisać z pracownikiem umowę, która zabezpieczy nas przed odmową wykonania poprawek czy innymi nieuczciwymi praktykami.

2.5/5 (4)

Oceń strone

Układanie paneli podłogowych Warszawa cennik

Dowiedz się więcej

Układanie paneli podłogowych Warszawa cennik to ważny aspekt przy planowaniu remontu podłogi. Montaż paneli podłogowych Warszawa cennik również jest ważnym elementem, ponieważ wpływa na końcowy efekt i trwałość podłogi. Przed przystąpieniem do układania paneli podłogowych należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników.

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na jakość paneli. Powinny one być wykonane z trwałych materiałów, takich jak laminowane drewno lub winyl, które są odporne na ścieranie i zarysowania. Po drugie, należy upewnić się, że podłoga jest płaska i sucha, przed przystąpieniem do układania paneli. W przeciwnym razie paneli mogą się uginać lub pojawiać się odkształcenia.

Przy montażu paneli podłogowych należy zwrócić uwagę na dokładność i precyzję. Panele powinny być układane równolegle do ścian, a szczeliny między nimi powinny być jednakowe. Jeśli panele nie są układane prawidłowo, mogą powstać nieestetyczne szczeliny lub odkształcenia.

Ponadto, ważne jest, aby zastosować odpowiedni klej do podłoża i paneli. Dzięki temu zapewni się trwałość i stabilność całej podłogi. Pamiętaj, że odpowiedni montaż paneli podłogowych i układanie paneli podłogowych Warszawa cennik to gwarancja pięknej i trwałej podłogi.