Jak zamontować listwy przypodłogowe?

listwa-przypodlogowa

Listwy podłogowe to zwieńczenie remontu. Ich montaż wykonuje się więc, kiedy już ściany zostały pomalowane oraz ukończono układanie podłogi. Jak zamontować listwy przypodłogowe? Praktyczne porady znajdują się w tym artykule. Zapraszamy do lektury. 

Wybór listew przypodłogowych

Listwy przypodłogowe to bardzo ważny element wykończenia przestrzeni. Zapewnia on estetyczne „połączenie” podłogi ze ścianami, umożliwia ukrycie kabli oraz dba o wrażenia wzrokowe dopełniając stylu wnętrza. Najczęściej wybierane są następujące rodzaje listew przypodłogowych – listwy wykonane z PCV, listwy z drewna lub listwy MDF. Każdy z tych wariantów ma swoje zalety. Wybierając materiał z jakiego wykonana jest listwa należy kierować się swoim gustem oraz korelacją tego materiału z resztą przestrzeni.

Bardzo często surowiec listy dopasowuje się do rodzaju wyłożonej podłogi. Nie jest to jednak regułą. Listwy z PCV łatwo utrzymać w czystości, jednakże ich trwałość jest zdecydowanie niższa niż listew MDF czy drewnianych. Sprawdzą się jednak one bardzo dobrze w nowoczesnych przestrzeniach. Listwy z płyty MDF będącej substytutem naturalnego drewna cechuje elegancja i wytrzymałość. Klasą samą w sobie, zapewniającą doskonałe wrażenia i trwałość są listwy przypodłogowe drewniane. Montaż listew należy wykonać precyzyjnie i z największą starannością. 

Montaż listwy przypodłogowej – jak to zrobić?

Istnieje kilka sposobów montażu listew przypodłogowych. Najłatwiejszym z nich jest przyklejenie listew z wykorzystaniem kleju montażowego lub silikonu. Tę technologię mocowania cechuje niska cena oraz dość szybki czas realizacji. Jest to jednak sposób mało praktyczny, gdyż każdy remont będzie wymagał oderwania listwy (niebezpieczeństwo uszkodzenia) lub czasochłonnego jej zabezpieczenia. Dlatego też warto wybierać dostępne systemy mocowania listew przypodłogowych umożliwiających wygodny montaż oraz demontaż w przypadku takiej konieczności. 

Prace montażowe należy rozpocząć od przygotowania listew, to jest wymierzenia długości ścian, dopasowania to nich listew oraz precyzyjnego przycięcia materiałów. Nie można zapomnieć, by podczas dostosowywania długości zostawić kilka milimetrów na narożniki. Przycięta listwa musi być zatem o kilka milimetrów krótsza od długości ściany. Mając przygotowane listwy można rozpoczynać proces montowania klamer. Systemy posiadają gotowe otwory wyznaczające miejsce wykonania przymocowania do ściany. Dobrze jednak by zachować odstęp mocowania co około pół metra. Jeżeli ściana jest nierówna, warto ten dystans skrócić, co umożliwi precyzyjne przyleganie listwy do ściany.

listwa-przypodlogowa-1024x167 Jak zamontować listwy przypodłogowe? - Telefon: 609-370-990

Klamry mocowane są z wykorzystaniem kołków rozporowych i wkrętów. Należy zatem wywiercić dziurę, włożyć kołek oraz przykręcić wkręt. Klamry umożliwiają ukrycie w nich różnego rodzaju przewodów. Ostatnim etapem jest mocowanie listew przypodłogowych na klamrach. W zależności od rodzaju listwy różny może być sposób jej montażu. Dobrze także zapoznać się z instrukcjami i wskazaniami producenta listwy.

Na klamrach plastikowych listwa może być zakładana od góry (nakładanie listwy od góry oraz dociśnięcie do podłogi) lub metodą góra-przód (listwę nakłada się również od góry, jednak dociska do przodu). Wykorzystując klamry metalowe układanie listew przypodłogowych odbywa się od przodu, a zatem ustawia się ją na wysokości klamry i dociska do przodu. Po przymocowaniu listew montuje się narożniki. To wszystko. Czas montażu uzależniony jest od liczby metrów bieżących, to jest długości listew do ułożenia. 

Profesjonalny montaż listew

Choć z pozoru jest to bardzo proste zadanie, dla osoby niedoświadczonej samodzielny montaż może zakończyć się fiaskiem. Wtedy też konieczna jest interwencja specjalistów, przez co traci się nie tylko pieniądze, ale także cenny czas. Warto więc od razu zastanowić się nad wynajęciem fachowca, który profesjonalnie wykona powierzone mu zadania. Rzetelny i precyzyjny montaż listew przypodłogowych znajduje się w ofercie firmy parkieciarztargowek.pl.

Przedsiębiorstwo posiada bogate doświadczenie i zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług, w tym montaż listew MDF, PCV oraz drewnianych. Firma działa na terenie miast: Warszawa, Legionowo, Pruszków, Piaseczno, Ząbki, Marki oraz w ich okolicy. Wielkim atutem jest bardzo atrakcyjna cena za montaż listew przypodłogowych – zaledwie 6 złotych za metr bieżący! Parkieciarztargowek.pl to gwarancja jakości oraz pełnego zadowolenia klientów. 

5/5 (1)

Oceń strone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *