Listwy podłogowe

listwa-przypodlogowa

Po położeniu na podłodze paneli, parkietu, desek lub płytek, powinniśmy jeszcze całość wykończyć, a do tego służą listwy podłogowe. Listwa podłogowa lub przypodłogowa pozwala na estetyczne wykończenie posadzki i na zamaskowanie szczelin dylatacyjnych. W listwach można bez problemu ukryć przewody elektryczne, kabel antenowy czy internetowy. W sklepach znajdziemy szeroki wybór listew podłogowych.

Warto poświęcić trochę więcej czasu na wybór takich listew, które będą spełniać nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że powinny one nie tylko komponować się z kolorem podłogi, ale również z jej strukturą. Dobrze by było, aby nie odznaczały się za bardzo od ścian. W przypadku problemu ze znaczną ich krzywizną, najczęściej stosowana będzie listwa ze specjalnymi gumkami, pozwalającymi na jej idealne dopasowanie do każdej, nawet nierównej powierzchni.

Cenne informacje


Listwa przypodłogowa może być wygodnie montowana bezpośrednio do ściany, przy pomocy kołków, albo też przyklejana. Przy częstych remontach i malowaniu ścian przydadzą się listwy dwuelementowe, z których w prosty sposób demontuje się górną część i bez problemu zakłada z powrotem. Natomiast w przypadku pomieszczeń, w których rozprowadzamy kilka kabli, przydadzą się specjalne modele listew wyposażonych w kanały, w których biegną przewody oraz posiadających multiboxy, na zamontowanie gniazdek.

Montaż listew może odbywać się przy użyciu klamry, którą przykręca się do ściany, a następnie montuje na niej samą listwę. Z kolei w ostatnim czasie dużą popularnością wśród klientów cieszą się listwy, w których nie ma klamer. Mają one wyjmowany środek, są dzielone na dwie części. Mają także nawiercone otwory, które pozwalają na ich szybki montaż bezpośrednio do ściany za pomocą kołków.

Technologie


W sklepach dostępne są listwy przypodłogowe drewniane, z PCV lub MDF. Możliwość dowolnego dostosowania listwy MDF do kształtu ściany to niewątpliwie jej pozytyw. Najlepiej wybrać listwy podłogowe z regulacją. Montuje się je do ściany na kołki, a następnie dzięki ruchomej części dolnej można z powodzeniem dostosować je do podłoża i usunąć ewentualne szczeliny przy podłodze.

Ile kosztuje układanie listw i parkietów w 2017 roku?


Drewniane parkiety cieszą się rosnącą popularnością. Nic dziwnego – stanowią ciekawą alternatywę dla paneli podłogowych. Starannie wykonany parkiet idealnie sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych wnętrzach. Z jakimi kosztami muszą liczyć się osoby, planujące ułożenie parkietu w 2017 roku?
Ze względu na koszty materiału, parkiety drewniane nie należą do najtańszych rozwiązań. Wybierając jednak parkiet ze sprawdzonego źródła możemy liczyć, że będzie to inwestycja na długie lata. Najczęściej wybieranym rodzajem parkietu jest parkiet tradycyjny, którego ceny wahają się od 50 do 250 zł za m2. Parkiet lamelowy, łączony ze sobą na tak zwany „ścisk”, to z kolei koszt od 40 do 70 zł za m2. Niższa cena wiąże się jednak z mniejszą trwałością podłogi lamelowej. Popularnym rozwiązaniem staje się trzeci typ parkietu – mozaika. Deszczułki mozaiki, które pozwalają na tworzenie efektownych wzorów na podłodze, kosztuję od 60 do 100 zł za m2.

Materiały i robocizna


Orientacyjne koszty robocizny uzależnione są od wielkości parkietu, którego ułożenie planujemy w domu lub mieszkaniu. Naszym klientom w Warszawie i okolicy oferujemy usługę układania parkietu w cenie od 20 do 25 zł za m2. Montaż listwy progowej to koszt 50 zł. Dodatkowo płatne są takie usługi jak przenoszenie mebli. Powyższe koszty są oczywiście jedynie poglądowe. Wszystkie osoby zainteresowane precyzyjną wyceną usług, zapraszamy do kontaktu. Profesjonalnie wycenimy robociznę, a następnie profesjonalnie, w terminie i w korzystnej cenie położymy parkiet dla klientów w Warszawie i okolicy.

5/5 (1)

Oceń strone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *