Panele czy parkiet?

Odpowiednie wykończenie podłogi jest niezwykle istotne – wpływa bowiem nie tylko na nasz komfort, ale również na jej parametry użytkowe. Najczęściej stajemy przed dylematem, czy zdecydować się na panele czy może lepiej zainwestować w parkiet drewniany. Największą zaletą paneli jest bez wątpienia niska cena i prostota montażu. Do ich przygotowania użyte zostają zróżnicowane materiały (również drewno), dlatego z powodzeniem mogą imitować wspomniany parkiet.

Właściwości użytkowe paneli zawsze będą jednak niższe. Podłoga, na której położony został parkiet, wyróżnia się wysoką izolacją termiczną i akustyczną. Jeżeli dokonaliśmy odpowiedniego wyboru drewna, jest także bardzo wytrzymała, a do tego doskonale przystosowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu (m.in. za sprawą parametru higroskopijności). Nie można zapominać również o atrakcyjnym, naturalnym wyglądzie drewna, wprowadzającym odpowiedni klimat w każdym wnętrzu


banner-reklamowy-parkieciarz Panele czy parkiet? - Telefon: 609-370-990

Ogrzewanie podłogowe przy parkiecie?


Kolejną zaletą parkietu jest to, iż może on współpracować z ogrzewaniem podłogowym. Pamiętać należy jednak o tym, iż umożliwiają to wyłącznie wybrane gatunki drewna. Nasza posadzka musi bowiem nie tylko dobrze przewodzić ciepło, ale również wytrzymywać wpływ wysokich temperatur. Wszystko to sprawia, że warto decydować się na drewno o niskim parametrze kurczenia. Godny polecenie jest między innymi dąb, ale również drewna egzotyczne (jak na przykład teak).

Poza małym skurczem, wyróżniają się one również stosunkowo powolnym osiąganiem równowagi higroskopijnej. Wszystko to sprawia, że parkiet pod wpływem ciepła nie będzie się odkształcał, a szczeliny pomiędzy deskami nie zostaną powiększone. Zwrócić uwagę musimy też na to, aby wybrany przez nas parkiet nie był grubszy niż 1,5 cm. Dzięki temu ogrzewanie będzie funkcjonowało w sposób efektywny. Pewnym wyjściem okaże się również położenie posadzki warstwowej – musi być jednak wysokiej jakości.

Informacje o nas


Firma Parkieciarz Targówek realizuje profesjonalne usługi z zakresu układania parkietu i paneli podłogowych, konwersacji drewna, renowacji posadzek oraz wielu czynności dodatkowych, które mają związek z drewnianymi podłogami. Wieloletnie doświadczenie, wykorzystanie profesjonalnych maszyn i produktów gwarantuje najwyższą jakość wykonywanych przez nas usług.

5/5 (1)

Oceń strone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *