Parkiet drewniany w przedpokoju

Parkiet przedpokój drewniany

Przedpokój jest szczególnym pomieszczeniem w każdym domu bądź mieszkaniu. Jego wyjątkowość nie wiąże się jednak tylko ze specyficznymi wymiarami i ułożeniem ścian, ale również (a może przede wszystkim) z mnogością czynników szkodliwych, z jakimi musi się zmagać. Jest to także przestrzeń, która odwiedzającym nas gościom rzuca się w oczy jako pierwsza – odpowiada więc za jakże ważne pierwsze wrażenie.

Chcąc spełnić wszystkie wymienione wyżej kryteria, należy skorzystać z odpowiednich materiałów i rozwiązań aranżacyjnych. Wśród nich znaleźć się mogą parkiety drewniane, które nie tylko dobrze się prezentują, ale również są bardzo wytrzymałe na wpływ takich czynników, jak wilgoć, brud czy też uderzenia mechaniczne.

Opinia parkieciarza – jaki rodzaj drewna?

Oczywiście wszystko to stanie się możliwe tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na odpowiedni surowiec. Podwyższoną odpornością wyróżniają się bowiem jedynie twarde gatunki drewna. Polecić można przede wszystkim dąb, jesion oraz surowce egzotyczne – teak, heban, iroko czy chociażby palisander.

przedpokoj-podloga-drewniana Parkiet drewniany w przedpokoju - Telefon: 609-370-990

Pamiętać należy bowiem o obciążeniach, z jakimi zmagać się będzie parkiet w przedpokoju. Szczególnie groźny wydaje się być wpływ nadmiernej wilgoci, która doprowadzić może do wypaczania się drewna, a także rozwoju wielu mikroorganizmów. Zdecydować powinniśmy się więc na gatunek o niskiej nasiąkliwości i mniejszej podatności na kurczenie. 

Właściwa pielęgnacja!

O wytrzymałości i przydatności drewnianych parkietów decyduje również ich odpowiednia pielęgnacja. Najważniejsze wydaje się zabezpieczenie powierzchni drewna stosownymi środkami – zalecane są przede wszystkim wysokiej jakości lakiery i oleje, które uodpornią parkiet między innymi na zarysowania oraz bardziej znaczące uszkodzenia mechaniczne.

Cena omawianego surowca nie jest niska, dlatego warto zadbać również o to, aby drewno na podłodze zawsze prezentowało się odpowiednio, bez śladu butów czy innych zabrudzeń. W utrzymaniu czystości pomogą nam impregnaty i koncentraty, które powinny być wykorzystywane raz na kilka tygodniu (koncentrat) bądź miesięcy (impregnat). Warto przeanalizować wszelkie informacje dołączone przez producenta środka, który wyjaśnia zasady jego użycia oraz jego wpływ na drewno.

Profesjonalny montaż wykonany przez parkieciarza

Drewniana podłoga spełni swoje zadania wyłącznie wtedy, gdy zostanie odpowiednio położona. Nie jest to takie proste, jak może się wydawać, dlatego warto zdecydować się na usługi specjalisty. Parkieciarz Targówek oferuje profesjonalny montaż parkietu drewnianego na terenie miasta Warszawa oraz jej okolic. Gwarantujemy fachowe wykonane i gwarancję najwyższej jakości.

5/5 (1)

Oceń strone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *