Co wybrać do podłogi drewnianej – Olejowanie czy Lakierowanie?

Lakierowanie podłogi z drewna ma szereg zalet, które nie sposób przecenić. Czy chcesz, aby podłoga w Twoim domu utrzymała doskonały wygląd przez lata? Polakieruj ją! Taka powierzchnia jest o wiele trwalsza niż pokryta olejem, która już po krótkim czasie wymagać może renowacji. Poza tym, pokryta lakierem posadzka wolniej się brudzi niż powierzchnia poddana olejowaniu, a do jej czyszczenia wystarczy zwykły mop.

Wady lakierowania

Posadzka pokryta lakierem jest znacznie bardziej podatna na zarysowania, ponieważ lakier zapewnia mniejszą odporność na ścieranie. Ponadto, w przypadku podłóg lakierowanych nie ma możliwości usunięcia drobnych uszkodzeń bez konieczności renowacji całej powierzchni – konieczne jest szlifowanie i ponowne lakierowanie posadzki.

profesjonlane-lakierowanie-olejowanie-warszawa Co wybrać do podłogi drewnianej - Olejowanie czy Lakierowanie? - Telefon: 609-370-990

Olejowanie podłogi – czy warto?

Czy warto wykonać olejowanie parkietu? Taki zabieg pozwoli na podkreślenie naturalnej struktury drewna, a sam parkiet staje się znacznie bardziej przyjemny w dotyku. Dodatkowo, pokryta olejem powierzchnia jest o wiele bardziej odporna na ścieranie, dlatego jest szczególnie polecana do intensywnie użytkowanych powierzchni – nieprzypadkowo większość parkietów tanecznych jest zabezpieczona olejem!

Wady olejowania

Olejowanie ma też jednak pewne minusy, które po prostu wymagają przyzwyczajenia. Po pierwsze, powierzchnia poddana olejowaniu znacznie szybciej ulega zabrudzeniom niż podłogi lakierowane. Same zabiegi pielęgnacyjne mogą być nieco bardziej kosztowne – nie wystarczy już wilgotny mop, a zamiast tego do pielęgnacji trzeba użyć specjalnego oleju. Co więcej, podłoga poddana olejowaniu może (choć nie musi) wymagać renowacji już po dwóch-trzech sezonach użytkowania.

Co będzie lepsze dla Twojej podłogi? Po 15 latach praktyki w branży wiemy, że lepiej wybrać olejowanie drewna. Choć sam zabieg może wydawać się nieco droższy, a pokryta w ten sposób powierzchnia wymaga częstszej pielęgnacji, to efekt estetyczny jest tego zdecydowanie wart! Olej zabarwia drewno na różne kolory, podkreślając przy tym jego piękną, naturalną strukturę.

5/5 (1)

Oceń strone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *