Jak dobrać podłogę drewnianą do domu?

Zastanawiasz się nad wyborem podłogi drewnianej do swojego domu? Przyjemny dla oka wygląd drewna sprawia, że ten materiał rzeczywiście będzie doskonałym wyborem. Pełna naturalnego piękna struktura, która jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju zniszczenia zdecydowanie doda wnętrzu Twojego domu sporo uroku. Co najlepiej wybrać: panele, parkiet czy może deskę?

banner-reklamowy-parkieciarz Jak dobrać podłogę drewnianą do domu? - Telefon: 609-370-990

Ciekawym rozwiązaniem mogą być panele podłogowe, dostępne na rynku zarówno w wersji drewnianej, jak i drewnopochodnej. Ogromna oferta wzorów paneli na rynku znacznie ułatwi wybór listewki pasującej do wystroju wnętrza. Szeroki asortyment pozytywnie wpływa także na ceny – listewki są relatywnie tanie (ceny zaczynają się poniżej 20 zł za sztukę). I jeszcze jedna dobra informacja. Utrzymanie paneli w czystości jest bardzo proste – wystarczy wilgotna ścierka lub mop oraz odkurzacz.

Rodzaje podłóg

Marzysz o naturalnie wyglądającej podłodze o niepowtarzalnym kolorze? Wybierz parkiet! Drewniana posadzka doda każdemu mieszkaniu mnóstwo uroku, a jeżeli zapewnisz jej odpowiednią konserwację, to bez problemu zachowa swój doskonały wygląd przez wiele lat. Wykonany ze szlachetnych materiałów (dąb, buk czy inne gatunki), zapewni świetną izolację termiczną. Pamiętaj tylko o jednym – jeżeli planujesz montaż ogrzewania podłogowego, lepiej wybierz inne pokrycie posadzki.

A może deski podłogowe? To rozwiązanie o wyjątkowo przyjemnym wyglądzie, a przy tym wymagające minimum obsługi przy montażu – nie wymagają ani cyklinowania ani lakierowania. A jeżeli macie obawy o komfort akustyczny (lite deski starego typu strasznie skrzypiały), to nie ma się czego obawiać – nowe deski podłogowe nie mają już tego problemu.

Jak zapewnić podłodze dobry wygląd przez długi czas?

Zadbaj o regularne jej czyszczenie! Pamiętaj jednak, że zmiotka i odkurzacz nie wystarczą – warto zaopatrzyć się w detergenty dedykowane do konkretnego rodzaju podłogi (olejowana lub lakierowana). Dbałość o podłogę to jednak nie tylko czyszczenie. Dobrze zapamiętaj następujące zasady:

  • Od razu usuwaj wszelkie plamy czy zabrudzenia
  • Zamontuj podkładki z filcu na nogach mebli
  • Przesuwane meble (krzesła/fotele obrotowe) stawiaj na podkładkach lub dywanie
5/5 (1)

Oceń strone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *