Parkiety przemysłowe

Parkiet przemysłowy

Zastanawiając się nad najważniejszymi cechami posadzki o charakterze przemysłowym, większość z nas wskaże na jej podwyższoną odporność na czynniki zewnętrzne. Jak się jednak okazuje, dostępne na rynku rozwiązania mają o wiele więcej zalet. Parkiet przemysłowy to bowiem tani materiał, którego montaż jest prosty i nie niesie za sobą poważnych kosztów. Co równie ważne, jest on bardzo zróżnicowany – także pod względem estetycznym.

 

Przedstawione wyżej właściwości uzyskiwane są za sprawą specyficznego montażu parkietu. Deszczułki układa się bowiem sztorcowo, następnie są one łączone przy użyciu kleju. Dzięki temu parkiet staje się bardzo wytrzymały – dlatego też jest on zalecany głównie do firmy, hal produkcyjnych warsztatów czy rozmaitych pracowni. Od pewnego czasu znajduje on swoje zastosowanie także w domach, jako niedroga, wytrzymała i atrakcyjna posadzka.

Rodzaje parkietu przemysłowego

Podział parkietów przemysłowych dotyczy przede wszystkim gatunków drewna, które są wykorzystywane w procesie produkcyjnym. Pod tym względem, producenci mają naprawdę sporą swobodę. Zdecydować mogą się bowiem chociażby na drzewa egzotyczne, takie jak teak, merbau, które charakteryzują się wysoką twardością.

Oczywiście bardzo często wykorzystywane są również gatunki rodzime. Spośród nich wymienić należy przede wszystkim dąb, jesion oraz orzech. Wybór konkretnego parkietu przemysłowego związany jest również z jego barwą. Pod tym względem możliwości także jest sporo. Ułożyć możemy bowiem deski o różnych odcieniach (od najjaśniejszych do najciemniejszych) bądź zdecydować się na parkiet o jednolitej kolorystyce.

Zastosowanie i właściwości?

Producenci posadzek przemysłowych w dość swobodny sposób mogą decydować o ich właściwościach. Jak już wspomnieliśmy, kluczowy jest wybór gatunku wykorzystanego drzewa. Potencjalnie największą grubość i wytrzymałość uzyskamy decydując się na drewno egzotyczne. W każdym jednak przypadku będzie to parkiet, który wytrzyma więcej niż rozwiązania tradycyjne

To właśnie sprawia, że jest on tak popularny w różnego rodzaju fabrykach. Montowany jest on jednak również w domach. Traktowany jest bowiem jako atrakcyjna alternatywa parkietów typowo domowych, która bardzo dobrze znosi zmienne warunki (np. w kuchni) i bez problemu może „pracować” z ogrzewaniem podłogowym, które nie narusza powierzchni takiego parkietu.

parkiet-przemyslowy-brazowy Parkiety przemysłowe - Telefon: 609-370-990

Montaż i układanie

Jeżeli chcemy, aby parkiet przemysłowy spełniał wszystkie swoje zadania, jego montaż musimy przeprowadzić etapowo. Oczywiście najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża, które musi zostać oczyszczone i osuszone. Dopiero po tych czynnościach możemy zabierać się za właściwy montaż.

Deski parkietu łączone są ze sobą przy użyciu taśmy samoklejącej. Tak przygotowane płyty mocowane są na klej. Gdy parkiet przemysłowy zostanie ułożony na podłodze, możemy pomyśleć o czynnościach pielęgnacyjnych, takich jak olejowanie bądź lakierowanie. Położoną podłogą możemy także wycyklinować. Szlifowanie powinno jednak odbyć się minimum 2 tygodnie po ułożeniu.

Ceny ułożenia w Warszawie – ile to kosztuje?

Pomimo faktu, że montaż parkietu przemysłowego jest łatwiejszy w porównaniu z innymi posadzkami, realizację tego zadania warto zlecić profesjonalistom. Oczywiście zawsze pozostaje kwestia ceny, która zarówno w Warszawie, jak i w całym województwie mazowieckim wygląda różnie.

Firma Parkieciarz Targówek dba o to, aby Klienci mieli dostęp do fachowych usług w przystępnych cenach. Dlatego też nasz cennik jest jednym z najatrakcyjniejszych w całym regionie. Oprócz niskiej ceny, gwarantujemy pełen profesjonalizm i dbałość o najmniejsze nawet szczegółu. Obsługujemy biura, domy i dowolnego rodzaju firmy – w każdym przypadku zapewniamy fachowy montaż, który sprawi, że Wasza posadzka wytrzyma próbę czasu.

Masz pytania dotyczące parkietu przemysłowego? Doradztwo parkieciarskie

Naszym Klientom oferujemy również fachowe doradztwo na temat parkietu przemysłowego i nie tylko. Dostarczamy wszelkich niezbędnych informacji dotyczących właściwości wykorzystywanych materiałów, sposobu montażu, czynności pielęgnacyjnych i wszystkich pozostałych kwestii, które wymagają wyjaśnienia. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

5/5 (1)

Oceń strone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *