Parkiet sosnowy

Obok szerokiej oferty parkietów z drzew liściastych, na rynku znaleźć można również produkty przygotowane na bazie gatunków iglastych. Niemalejącą popularnością wśród konsumentów i producentów podłóg wciąż cieszy się sosna. Klepki wykonane z tego tworzywa charakteryzują się przede wszystkim odpowiednimi właściwościami termoizolacyjnymi i akustycznymi.

Nie można zapomnieć również o stronie estetycznej pakietu sosnowego. Występuje on przeważnie w jasnej kolorystyce, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w pokojach dziennych – padające z zewnątrz światło rozświetla powierzchnię podłogi, co tworzy miły dla oka efekt. Wspomnieć należy również, że sosna jest bardzo łatwo dostępna w naszym kraju, dlatego cena za metr kwadratowy parkietu nie jest zbyt wygórowana.

Zalety i przeciwwskazania

Plusy omawianego materiału, poza stosunkowo niską ceną, związane są przede wszystkim ze wspomnianymi już walorami estetycznymi. Sosna ułożona na podłodze doskonale obija światło, dzięki czemu możliwe staje się optycznie powiększenie przestrzeni. Wszystko to sprawia, że parkiet ten najczęściej montowany jest w salonach i gabinetach. 

Chcąc wskazać minusy, należy podkreślić to, że sosna charakteryzuje się nieco mniejszą wytrzymałością mechaniczną niż twarde gatunki drewna, takie jak chociażby dąb. Jest ona również bardziej narażona na szkodliwy wpływ wilgoci. Wszystko to sprawia, że w przypadku parkietu sosnowego konieczne jest przeprowadzanie regularnych czynności pielęgnacyjnych.

Opinia parkieciarza

Pielęgnacja parkietu sosnowego może być związana między innymi z wykorzystaniem specjalnych olejów bądź lakierów. Ich działanie pozwoli podkreślić naturalną barwę drewna, a także wzmocnienie jego strukturę. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy parkiet będzie intensywnie eksploatowany. W przypadku nieodpowiednio zabezpieczonej sosny, musimy liczyć się z możliwością powstania licznych zadrapań bądź ubytków. Często wystarczy bowiem upuścić coś ciężkiego na podłogę, by uszkodzić jej powierzchnię.

parkiety-kolory-duze Parkiet sosnowy - Telefon: 609-370-990

Dlatego też sosny raczej nie położymy w kuchni, w której dochodzą dodatkowe czynniki związane między innymi z wysoką wilgotnością oraz zmiennymi temperaturami. Deski z sosny, podobnie jak w przypadku innych gatunków, mogą zostać ułożone w różnych wzorach, dlatego zostawiają nam one dość dużą swobodę aranżacyjną.

Cena z ułożeniem

Ceny parkietu sosnowego rozpoczynają się od około 20 złotych za metr kwadratowy w przypadku materiału klasy III. Koszt lepszych jakościowo desek zamknie się natomiast w granicy 40 zł/m2. Jeżeli chodzi o samo ułożenie, warto decydować się na usługi specjalistycznych firm, takich jak Parkieciarz Targówek.

 

Realizujemy montaż podłóg, a także ich konserwację i pielęgnację na terenie miasta Warszawa i okolic.

Koszt ułożenia jednego metra kwadratowego podłogi wynosi 20-25 złotych – jest to więc bardzo atrakcyjna cena. Wszelkich informacji dotyczących realizacji usług udzielamy za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie.

5/5 (1)

Oceń strone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *